Archive for Gegužė, 2017

Projekto rezultatai

Gegužės 12d. projekto dalyviai pristatė lenkų – lietuvių pasaką „ Kur yra ponia T?”. Pasaka sudaryta iš aštuonių epizodų, kiekvienas epizodas parodė tautinį bei istorinį suvokimą.

Pirmosios epizodų scenos parodė mus piktame kontekste. Grupė mūsų mokinių pristatė, kaip Lietuviai mato svečius iš Lenkijos, o lenkų grupė – kaip  lenkai mato lietuvius. Kitoje scenoje parodyta ta pati situacija, tik linksmame kontekste.

Šeštadienis – gegužės 13d., tai paskutinė abiejų grupių darbo diena – lenkų ir lietuvių. Rezultatus apibendrinti padėjo žaidimas „Šiukšliadėžė i lagaminas“. Dalyviai ant kortelių parašė, ką galėtų išskirti, atsiminti, ką pasiims su savimi į gyvenimo kelionę. Žaidimo rezultatai parodė, kad lagaminas bus pilnas gražių prisiminimų, naujų draugysčių, patirčių, o stereotipai ir baimės buvo išmesti.

Atėjo metas atsisveikinti. Mokiniai apsikeitė atminimo dovanėlėmis. Neapseita be ašarų ir emocijų. Tikimės, kad šios naujos draugystės bus surištos ir tęsis ilgus metus.

Komentarai išjungti more...

Miniolimpiada

Gegužės 11d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje  mokykloje vyko 6 – oji VIII KLASIŲ LENKŲ KALBOS MINIOLIMPIADA. Dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Trakų, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų. Mūsų mokyklai atstovavo Emilia Šimak, 8-tos klasės mokinė, kuri anksčiau dalyvavo ir rajono miniolimpiadoje, kurioje parodė puikius rezultatus ir gavo progą išbandyti savo jėgas kitoje olimpiadoje.

Komentarai išjungti more...

Pasaka kalba…

Gegužės 11 d. – jau penkta projekto diena. Mokiniai turėjo parodyti savo kūrybiškumą. Mūsų mokiniai turėjo sugalvoti istoriją apie Karaimų nacionalinio patiekalo „kibinai“ atsiradimą, o Lenkijos grupė apie patiekalą „pierogi ruskie“.

Po pietų visi projekto dalyviai lankėsi mūsų mokykloje. Mokyklos valgykloje buvo paruošti maisto produktai ir mokiniai mokė vieni kitus gaminti kibinus ir „pierogi ruskie“. Paragauti paruoštų patiekalų buvo pakviesta mokyklos direktorė ir Nemenčinės seniūnas Eduard Puncevič.


Komentarai išjungti more...

Projektas toliau…

Projektas realizuojamas toliau pagal programą. Ketvirta diena prasidėjo žaidimu „ Plaustas“ . Po jo kiekviena grupė pristatė išsirinktas inscenizuotas pasakas, perduodamas iš kartos į kartą, išgirstas iš vyresniųjų. Lenkų grupė pristatė pasaką apie gaidį, o mūsų mokyklos grupė pristatė pasaką „Ropė“.

Smagūs senieji  žaidimai vyko mokinių grupėse, mokiniai žaidė šiuos žaidimus: „Pomidoras“, „Karvė“, Akla višta“ ir „Ali Baba“.

Po pietų, kiekviena grupė pristatė etninių grupių trumpas pasakas su moralu apie jų gyvenimą. Eitminiškių mokiniai parodė Karaimų gyvenimo ypatybes, o lenkų grupė – Lemkų.

Vakare įvyko seminaras „ Bendros medžio šaknys“. Mokiniai ieškojo panašumų tarp mūsų kultūrų, analizavo pristatytas pasakas, įdomiausias scenas.

Komentarai išjungti more...

Išaušo trečioji diena…

Diena prasidėjo aktyviais žaidimais, lenkų grupės mokiniai pristatė inscenizuotą tradicinį liaudies šokį  „Krakoviakas”. Po pristatymo prasidėjo „Krakoviako” pamokos tarp mišrių porų.

Po pietų  mūsų mokyklos mokiniai pristatė inscenizuotą tradicinį liaudies šokį „Kalvelis”, o paskui mokė lenkų grupę šio šokio.

Vakare, prie laužo,  mokiniai vieni kitus mokino dainuoti liaudies dainas, surinktas iš savo senelių.

Komentarai išjungti more...

Projektas tęsiasi…

Beliko  pravesti žaidimus, vaizduojančius lenkų bei lietuvių kultūrinę savimonę. Buvo pasikeista apmąstymais apie vienas kitą, taip buvo sulaužti stereotipai apie lenkus ir lietuvius. Po pietų mokiniai lankėsi Vilniaus senamiestyje. Pasinaudodami mūsų mokinių kurtu  žemėlapiu, svečiai iš Lenkijos turėjo rasti pažymėtus objektus ir juos nupiešti.

Vakare, seminaro metu, buvo pasidalinta piešiniais ir susipažinta su Vilniaus senamiesčio architektūra.

Komentarai išjungti more...

Projektas startavo…

Gegužės 7d. mūsų mokyklos mokiniai su Boratyno gimnazijos mokiniais prisijungė prie projekto „Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka pasakoja stebuklus“ realizacijos. Dalyvių susitikimas įvyko Vilniaus lenkų kultūros namuose. Abi grupės pristatė nuotraukas geriausiai charakterizuojančias jų gimtąją šalį, kultūros elementus savo tėvynėje muzikos fone, mokiniams komentuojant. Mokiniai mokėsi skirtingų kalbų bei tarmių.

Komentarai išjungti more...

„Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka pasakoja stebuklus“

2016 m. rudenį mūsų mokykla iš Lenkijos -  Boratyno mieste esančios  gimnazijos – sulaukė pasiūlymo bendradarbiauti. Taip atsirado edukacinis projektas pavadinimu „Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka pasakoja stebuklus“, kuris buvo išsiųstas  Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondui.

Su nekantrumu laukėme žinių dėl projekto finansavimo.  Pirmosiomis balandžio dienomis sulaukėme laiško, kad projektą patvirtino ir jis bus finansuotas. Nuo pirmųjų dienų, kai mokykla sužinojo, kad dalyvaus projekte, buvo pradėta intensyviai ruoštis. Atsakingos mokytojos aptarė darbų planą, atliko skirtus pasirengiamuosius darbus. Kūrybiškoms sieloms buvo leista atsiskleisti logotipo bei plakato kūrime. Dalyvaujantys mokiniai dirbo ties kraštovaizdžio, istorijos ir literatūros temomis, o visa mokyklos bendruomenė padėjo ieškoti įvairių senųjų patiekalų receptų.

Pats darbingiausias pasiruošiamasis darbas buvo pasakų išdėstymas. Sunkiausia pasaka pasirodė apie karaimus. Nors karaimai ir gyvena visiškai šalia Vilniaus – Trakų, visgi apie juos, kaip supratome, žinome labai nedaug. Žinojome, kad jie XIV a. pabaigoje buvo atvesti iš Krymo į Lietuvą kunigaikščio Vytauto Didžiojo iniciatyva. Mūsų užduotis buvo susipažinti su Karaimų kultūra ir ją pristatyti trumpoje pasakoje. Pasakos pagalba parodysime, kaip jauna karaimė ruošiasi vestuvėms, taip pat parodysime, kaip statomi namai su trimis langais nuo kelio. Vienas langas, pagal tradiciją, skirtas Dievui, antras – šeimininkui, trečias – kunigaikščiui Vytautui Didžiajam.

Ruošiantis projektui buvo sudarytas Vilniaus žemėlapis su trasomis, kurias verta pamatyti. Žemėlapyje yra pažymėti Aušros Vartai, Šv. Dvasios cerkvė, rotušė, Šv. Onos bažnyčia, paminklas Adomui Mickevičiui, Vilniaus Katedra.

Abiejų mokyklų mokiniai susipažino organizuotoje vaizdo konferencijoje, taip buvo pralaužti pirmieji ledai. Tikimės, kad projekto metu bus surasta daug naujų draugysčių tarp mokinių. Mokyklos apgalvojo ir būsimo laisvalaikio veiklą. Ruošiantis projektui mokiniai gilino žinias apie savo gimtąjį kraštą, taip pat, turėjo galimybę realizuoti savo kūrybiškumą bei artistiškumą.

Tokie projektai įtraukia ne tik dalyvaujančius, bet ir visą mokyklos bendruomenę.

Komentarai išjungti more...

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektas

Gegužės 7 – 13 d. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvaus projekte „ Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka pasakoja stebuklus“, kurį finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas. Fondas skatina bendradarbiavimą tarp  jaunųjų lietuvių ir lenkų tam, kad būtų laužomi stereotipai, ieškomos savosios šaknys ir tapatybė. Projekte dalyvaus 10 mokinių iš Eitminiškių mokyklos, taip pat, gimnazija iš Boratyno, Lenkijos. Susitikimai leis mokiniams susipažinti su vienų kitų kultūra, etniniais elementais.

Projekte mokiniai susipažins su:

  • Regioniniais šokiais, dainomis.
  • Tradiciniu patiekalų gaminimu.
  • Vaikystės pasakomis.
  • Snelių žaidimais.
  • etninėmis grupėmis -  Totorių ir Lemkų

Šio projekto tikslas – tolerancijos ieškojimas, naujų darbo metodų mokymasis, kūrybiškumo ir fantazijos ugdymas. Projektas sieks parodyti aktyvų gyvenimą visuomenei, supažindinti su senolių tradicijomis, palikimu. Vaikai susipažins su tuo, ko nėra internete.

Balandžio 26 – 28 d., Vilniuje vyko pasirengiamieji darbai, kuriuose dalyvavo mūsų mokyklos mokytojos Liucija Višnevska ir Ivona Šimak. Pasiuošimas programai buvo labai intensyvus, nes tam turėjo labai mažai laiko. Mokytojos kartu su mokytojomis iš Lenkijos  – Katažyna Stec ir Irena Bisacka dirbo dvi dienas, kad projektas  praeitų sklandžiai.

Darbotvarkė bus tokia:

  • Scenarijaus kūrimas pasakai „ Kur yra ponia T?“
  • Koncertų laikai.
  • Užduočių partneriai.
  • Grupių lyderių atsakomybės.
  • Debatų darbo eskizai.

Koordinatoriai iš Lenkijos taip pat apsilankė Eitminiškių pagrindinėje mokykloje. Mokyklos direktorė Regina Kutyš supažindino su mokyklos veikla, ugdymu bei mokiniais.

Koordinatoriai išvaikščiojo įvairias Vilniaus senamiesčio gatveles, išrinko projekto logotipą, kuris bus ant projekto dalyvių marškinėlių, paruošė refleksijos anketas, kurios bus pildomos projekto metu, dienos pabaigoje. Viešnios iš Lenkijos pristatė baigiamuosius darbus ir žmogų atsakingą už galutinius rezultatus.  Lenkų namų direktorius Wladislaw Wojnicz supažindino koordinatorius su būsimomis gyvenamosiomis patalpomis. Projekto dalyviai bei organizatoriai išsikėlė didelius tikslus. Vizito metu buvo pasirašytas sutartis tarp mokyklų.

Komentarai išjungti more...

  • Kalendorius

    2017 Gegužė
    P A T K P Š S
         
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
  • Archyvas

  • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress