Be temos

Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“

Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją minime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šiais metais Gedulo ir vilties dienos minėjimo simbolis – „Gyvybės medis“.  Eitminiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir bandė pavaizduoti, kaip jų manymu atrodo ,,Gyvybės medis“.

Medis simbolizuoja  gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Todėl Gyvybės medį naudojome kaip simbolį – istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Per lietuvių kalbos ir istorijos pamokas mokiniai susipažino su Lietuvos istorijos tarpsniu, kuris buvo skaudus ir palietė ne vieną šeimą.

Komentarai išjungti more...

„ Lietuvių kalbos mokymas priešmokykliniame amžiuje tautinių mažumų mokyklose”

Dalyvaujant nuotolinėse mokymuose „ Lietuvių kalbos mokymas priešmokykliniame amžiuje tautinių mažumų mokyklose”,  surengėme keletą įdomių užsiėmimu mūsų mokyklos ugdytiniams.

 • vaikai per užsiėmimą, prisiminė raideles o ir k.,
 • priėjo prie išvados, kad o raidė panaši  į kačiuką, kurį jie patys padarė per užsiėmimą
 • Vaikai akcentavo, kad būtų smagu, jei kiekvieną kartą lietuvių kalbos ateitų mokyti kiškis ir kačiukas
 • Vaikai pabrėžė, kad mokytis lietuvių kalbos labai sunku, bet linksma
Komentarai išjungti more...

„Uraganas stiklainyje”

Aplinkos pažinimas ir tyrinėjimas mažo žmogaus gyvenime, ugdant asmenybę, atlieka svarbų vaidmenį. Jau ankstyvoje vaikystėje vaikams patinka paliesti, paimti, išbandyti, stebėti juos supančią aplinką, žaislus ir kitus daiktus.

Tyrinėjimas – tai procesas, kai atidžiai žiūrint, klausant, uodžiant, liečiant, klausinėjant, ieškant informacijos įvairiuose šaltiniuose sužinoma apie gyvosios ir negyvosios gamtos objektus bei reiškinius, žmogaus sukurtus daiktus, žmonių gyvenimą.

Šį kartą eksperimentuojant, mes surengėme  „uraganą“ stiklainyje, o ant popierinių rankšluosčių atsirado įvairus smagūs piešinėliai  Rezultatas nustebino vaikus.

Komentarai išjungti more...

Motinos dienos minėjimas priešmokyklinėje grupėje

Motinos diena- viena gražiausių pavasario švenčių. Tai diena, kai nuostabiausi gėlių žiedai dovanojami brangiausiam žmogui-mamytei. ,,Mama‘‘- žodis, kurį pirmiausia ištaria mažas žmogutis, tarsi patvirtindamas, kad ji lydės ir bus šalia visą gyvenimą. Vaikui motina-visas pasaulis, todėl mūsų mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai savo rankomis gamino mamoms dovanėles: piešė piešinius, mokėsi eilėraštukus, kūrė vazonėlius, kuriuose pražydo įvairiaspalvės našlaitės. Didžiausia dovana mamytėms-pačių vaikučių sukurti darbeliai.

Komentarai išjungti more...

Paroda ,,Eko žaisliukas“

Mūsų mokyklos priešmokyklinės grupės mokytoja Ivona Šimak inicijavo virtualią parodą ,,Eko žaisliukas“. Dalyvauti parodoje buvo pakviesti aplinkinių ugdymo įstaigų priešmokyklinės grupės vaikai, tėveliai, mokytojai. Dėkojame visiems, kurie noriai dalyvavo, savo rankomis kūrė žaisliukus.

Žaisliukų gamyba  iš antrinių žaliavų-įdomus užsiėmimas, kuris ugdo vaikų atsakomybę, skatina rūšiuoti atliekas. Žaisdami tokiais žaisliukais vaikai ne tik patiria pažinimo džiaugsmą, tačiau skatina saugoti ir mylėti mus supantį pasaulį. Taip buvo pasiektas pagrindinis parodos tikslas-supažindinti vaikus, kaip reikia saugoti gamtą.

Komentarai išjungti more...

,,Gyvasis tautos žiedas“

Minint 31-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje ,,Gyvasis tautos žiedas“. Pandemija pakoregavo minėjimo formatą, todėl buvo pasirinktas virtualus minėjimo būdas. Mokiniai patys rinkosi, kokiu būdu gamins gėlių kompozicijas, kur dominuojančios spalvos- geltona, žalia ir raudona.  Mokinių žiedai virtualiai sujungti į vieną grandinę, kuri simbolizuoja vienybę.

Džiugu, kad vaikai dalyvaudami tokiose iniciatyvose ugdo vienybės ir bendruomeniškumo jausmą.

Komentarai išjungti more...

Laisvės gynėjų diena Eitminiškių pagrindinėje mokykloje

Šiemet sukanka 30 metų nuo tragiškų įvykių, įvykusių 1991 metų sausio 13 dieną po televizijos bokštu Vilniuje. Tuomet patriotiškai nusiteikę žmonės drąsiai stojo ginti  savo šalies laisvę. Žuvo 14 žmonių. Šie žmonės paaukojo savo tėvynei tai, kas brangiausia, – savo gyvenimą.

Eitminiškių pagrindinė mokykla taip pat prisijungė prie šios Lietuvos istorijai svarbios datos minėjimo visoje šalyje. Sausio 13 d., 8 val., ant mokyklos palangių ir ant mokytojų bei mokinių namų palangių buvo uždegtos simbolinės žvakės. Tikriausiai ne vienas žmogus nors trumpai akimirkai pagalvojo apie šiuos įvykius ir pasimeldė už žuvusiuosius, kurie ginė televizijos bokštą ir šalies laisvę.

Andžej Aškelovič

Komentarai išjungti more...

Magiškas pasakų pasaulis

Kiekvienas norėtume patekti į magišką pasakų pasaulį! Priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Ivona Šimak ir mokytojos padėjėja Renata turėjo tokią galimybę.

Vaikai susipažino su Snieguole ir jos draugais nykštukais, lietuviškai kalbančiais Trimis Paršiukais bei Bjauriuoju Ančiuku.

Ugdytiniai patyrė daug gerų emocijų, patobulino pažinimo kompetenciją piešdami pasakų iliustracijas, įsikūnydami į pasakų herojus.

Komentarai išjungti more...

Informacja dėl mokyklos darbo karantino metu

Nuo 2020 m. lapkričio 30 d. iki gruodžio 12 d. ugdymas pagal pagrindinio ugdymo programą bus vykdomas nuotoliniu būdu. Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas bus ir toliau organizuotas įprastu (kontaktiniu) būdu.

Komentarai išjungti more...

„Linksmoji rudens abėcėlė“

Rudeninė gamta visada traukia savo spalvų įvairove. Todėl  nusprendėme  iš jos siūlomų dovanų savo rankomis padaryti ką nors gražaus, įdomaus, originalaus.

Rudeninių gamtinių medžiagų yra labai įvairių: medžio žievės, šakelės, akmenukai, kankorėžiai, uogos, riešutai, kaštonai, lapai, gėlių žiedai. Pasitelkus fantaziją galima sukurti daug nuostabių dalykų.

Šį kartą kartu su vaikais ir jų tėveliais įvykdėme  projektą „Linksmoji rudens abėcėlė“. Vaikai su tėvų pagalbą papuošė abėcėles raideles iš rudeninės medžiagos. Ugdytiniai, atlikdami kūrybinius darbelius, įsiminė, pakartojo daug raidžių, analizavo savo vardo raides, lavino smulkiąją motoriką. Visa tai bus reikalinga jiems mokantis skaityti ir rašyti.

Visos raidės gražios, bet visos skirtingos.

Smagu buvo visiems: vaikučiams, jų tėveliams, auklėtojoms ir visai darželio bendruomenei pasižiūrėti į papuoštas  raideles. Raideles padovanosime mūsų logopedei.  Foto galerijoje  galima išvysti įvairiausių raidelių. Čia kiekvienas ugdytinis ir jo tėveliai gali atrasti savo papuoštą raidę.

Dėkojame gražų bendradarbiavimą.


Komentarai išjungti more...

 • Kalendorius

  2021 Liepa
  P A T K P Š S
  « Bir    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress