2017 m. Gegužės 7 – 13 d. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavos projekte „ Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka pasakoja stebuklus“, kurį finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas. Fondas skatina bendradarbiavimą tarp  jaunųjų lietuvių ir lenkų tam, kad būtų laužomi stereotipai, ieškomos savosios šaknys ir tapatybė. Projekte dalyvavo 10 mokinių iš Eitminiškių mokyklos, taip pat, gimnazija iš Boratyno, Lenkijos. Susitikimai padėjo mokiniams susipažinti su vienų kitų kultūra, etniniais elementais.

Projekte mokiniai susipažino su:

  • Regioniniais šokiais, dainomis.
  • Tradiciniu patiekalų gaminimu.
  • Vaikystės pasakomis.
  • Senelių žaidimais.
  • etninėmis grupėmis -  Totorių ir Lemkų

Šio projekto tikslas – tolerancijos ieškojimas, naujų darbo metodų mokymasis, kūrybiškumo ir fantazijos ugdymas. Projektas siekia parodyti aktyvų gyvenimą visuomenei, supažindinti su senolių tradicijomis, palikimu. Vaikai susipažino su tuo, ko nėra internete.

Balandžio 26 – 28 d., Vilniuje vyko pasirengiamieji darbai, kuriuose dalyvavo mūsų mokyklos mokytojos Liucija Višnevska ir Ivona Šimak. Pasiuošimas programai buvo labai intensyvus, nes tam turėjo labai mažai laiko. Mokytojos kartu su mokytojomis iš Lenkijos  – Katažyna Stec ir Irena Bisacka dirbo dvi dienas, kad projektas  praeitų sklandžiai.

Koordinatoriai iš Lenkijos taip pat apsilankė Eitminiškių pagrindinėje mokykloje. Mokyklos direktorė Regina Kutyš supažindino su mokyklos veikla, ugdymu bei mokiniais.

Koordinatoriai išvaikščiojo įvairias Vilniaus senamiesčio gatveles, išrinko projekto logotipą   dalyvių marškinėliams, paruošė refleksijos anketas, kurios buvo pildomos projekto metu.   Lenkų namų direktorius Wladislaw Wojnicz supažindino koordinatorius su būsimomis gyvenamosiomis patalpomis. Projekto dalyviai bei organizatoriai išsikėlė didelius tikslus. Vizito metu buvo pasirašytas sutartis tarp mokyklų.

PROJEKTO REZULTATAI

Śpiewnik

Słownik

Książka kucharska