Informacija, kur gali kreiptis tėvai pagalbos, jeigu vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas:  Paslaugos vaikams

Dėl mokesčio už darželį karantino metu

Mokesčio už vaiko maitinimą ir ugdymo reikmių tenkinimą Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos apraše, patvirtintame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 30 d.  sprendimu Nr. T3-279, nustatyta, kada nemokamas mokestis už vaiko ugdymą ir maitinimą.

8 punkte reglamentuota, kad tėvai mokesčio ugdymo reikmėms tenkinti nemoka už šeštadienį, sekmadienį, švenčių dienas, švietimo įstaigų uždarymo metu ir jei priešmokyklinio ugdymo grupės veiklos trukmė yra 4 valandos.

13. 10.  punkte nustatyta, kad kai švietimo įstaiga ar grupė uždaroma dėl karantino ar paskelbus epidemiją, tėvai, už nelankytas dienas švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas,  nemoka mokesčio už vaiko maitinimą.

Vilniaus-r-sav-teritorijoje-gyv-vaiku-apskaitos-aprasas

Atmintinė-laikinosios globos nustatymas tėvų prašymu

EITMINIŠKIŲ LANKOMUMO TVARKA Pamokų nelankymo prevencijos tvarkos 1 Pamokų nelankymo prevencijos tvarkos2

Dėl šiuolaikiškos interneto svetainės jaunimui: departamentas

DĖL MOKESČIO UŽ VAIKO MAITINIMĄ IR UGDYMO REIKMIŲ TENKINIMĄ VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE

mokejimo tvarka _priedas

2017 m. spalio pradžioje pradėjo veikti „Tėvų linija“ – profesionalių psichologų pagalba tėvams telefonu. Šį projektą inicijavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanija „Už saugią Lietuvą“.

„Tėvų linijoje“ darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. dirba Paramos vaikams centro psichologai, kurie padeda tėvams suprasti, kodėl tam tikroje situacijoje vaikas elgiasi vienaip arba kitaip. Pataria, kaip suaugusiems žmonėms derėtų reaguoti, ką sakyti ar daryti, kad situacija netaptų konfliktine, kartu su tėvais ieško tinkamiausio konkrečios problemos sprendimo. Telefonu konsultuoti pasirengę profesionalai padeda tėvams nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

Labai svarbu, kad kuo daugiau tėvų visuose miestuose ir miesteliuose žinotų apie galimybę gauti nemokamą psichologo konsultaciją ir ja pasinaudotų. Ar sutiktumėte prisijungti prie šios Lietuvos tėvams labai reikalingos iniciatyvos viešinimo ir savo internetiniame puslapyje paskelbti informaciją apie „Tėvų liniją“? Ar „Tėvų linijos“ numeris galėtų matytis pirmame puslapyje ilgesnį laiką (kaip baneris), kad paspaudus ant nuotraukos atsidarytų detalesnė informacija http://www.pvc.lt/lt/naujienos/2-be-kategorijos/399-tevu-linija ?

Daugiau apie „Tėvų liniją“ – http://www.pvc.lt/lt/naujienos/2-be-kategorijos/399-tevu-linija

Apie „Tėvų linijos“ startą, kurį davė Prezidentė Dalia Grybauskaitė – http://www.pvc.lt/lt/naujienos/398-startavo-tevu-linija-profesionaliu-psichologu-konsultacijos-tevams

Gerbiami tėveliai,

Pastaruoju metu visuomenėje kilo nerimas dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“ įvairiais pavadinimais, pvz., „Mėlynasis banginis“, „Pažadink mane 4.20“. Iš tiesų tai nėra jokie žaidimai, o nusikalstama veika. Mūsų žiniomis šiuo metu padaugėjo paauglių savęs žalojimo atvejų. Dalis jų gali būti išprovokuoti minėtų „žaidimų“.

Specialistai, dirbantys psichologinių krizių ir savižudybių prevencijos srityje,

rekomenduoja:

 • atkreipti dėmesį ir domėtis, su kuo vaikas bendrauja internete ir socialiniuose tinkluose,
 • stebėti vaiko socialinių tinklų paskyras ir grupes, kuriose jis yra užsiregistravęs;
 • atkreipti dėmesį ir domėtis, kokią medžiagą vaikas viešina internete;
 • pagal galimybes, nustatyti „tėvų kontrolės“ funkcijas visuose vaiko naudojamuose
 • įrenginiuose;
 • stebėti vaiko psichologinę būseną;
 • stebėti ar odos paviršiuje nėra įvairių formų pjautinių pažeidimų;
 • atkreipti dėmesį, kad laiku (ar net anksčiau nei įprastai) nuėjęs miegoti, vaikas ryte sunkiai
 • keliasi, atrodo nepailsėjęs;
 • atkreipti dėmesį į vaiko piešinius ir išsaugotas nuotraukas;
 • kilus įtarimui, kad vaikas save žaloja, kreipkitės pagalbos į mokyklos psichologą, socialinį
 • pedagogą ar psichikos sveikatos centruose dirbančius specialistus – psichologą, psichiatrą.

Susidūrę su bet kokia informacija apie minėtą „žaidimą“, kuri kelia grėsmę Jūsų ar kurio nors kito vaiko sveikatai bei gyvybei, nedelsdami praneškite policijai.

Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu kalbėtis su vaiku, jį išklausyti, skatinti vaiką dalintis mintimis ir jausmais, susidūrus su sunkumais, padrąsinti paprašyti pagalbos.

Tėveliai, susidūrę su sunkumais nelikite vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos:

http://vpsc.lt/doc_files/Pagalbos%20galimybiu%20lentele%20ziniasklaidos%20priemonems.pdf

Verta perskaityti apie vaikų savęs žalojimą: http://www.vaikulinija.lt/ieskantiemspagalbos/vaikams-ir-paaugliams/aktualios-temos/saves-zalojimas/#sidebar

Informaciją parengė: Vilniaus PPT, SPPC, Vaikų linija, VPSC Svižudybių prevencijos biuras

Eitminiskiu prevencijos tvarka Priedas Nr2