Archive for Kovas, 2018

Pamoka netradicinėje aplinkoje

Kovo 29 mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniai kartu su lenkų kalbos mokytoja Ivona Šimak dalyvavo renginyje „ Knygos savaitė“, kurį organizavo Eitminiškių kaimo bibliotekininkė. Ponia Genoefa mokiniams paruošė knygeles, o vaikai turėjo sugalvoti istorijas apie pavasarį ir jas užrašyti. Kiekvienas mokinys su mielu noru kūrė savo istoriją.

Dėkojame poniai bibliotekininkei už pakvietimą į renginį ir saldžias vaišes.

Komentarai išjungti more...

Tarptautinė knygos diena

Kovo 28 d. priešmokyklinukai kartu su auklėtojomis Ivona Šimak ir Irena Olševska svečiavosi Eitminiškių kaimo bibliotekoje, kur jų laukė ne tik knygos, bet ir įdomus užsiėmimas bei saldūs keksiukai. Šį kartą vaikai sužinojo, kaip pagaminti patiems spalvinimo knygelę. Bibliotekoje vaikučiai nuspalvino tokią knygelę ir kiekvienas pasiėmė savo darbą namo. Vaikai buvo sužavėti. Dėkojame poniai Genoefai Stankevič už pakvietimą.

Komentarai išjungti more...

Garsinės analizės konkursas „Paraidžiui“

2018 m. kovo 15 d. trečią kartą Vilniaus rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba ir specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis būrelis organizavo garsinės analizės konkursą „Paraidžiui“, skirtą 3-5 klasės mokiniams, ugdomiems lenkų kalba. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos penktos klasės mokinys Jakūbas Lapackas. Konkurso dalyviai turėjo atlikti nelengvas kalbos žinių ir vartojimo užduotis, nes konkurso tikslas buvo mokinių taisyklingo ir aiškaus kalbėjimo, rašymo įgūdžių lavinimas. Jakūbas užduotis atliko gerai. Kiekvienas konkurso dalyvis buvo apdovanotas padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis. Mokiniams konkursas patiko ir jie grįžo patenkinti.

Komentarai išjungti more...

Januš Korčak

Kovo 22 mūsų mokykloje vyko renginys skirtas J. Korčako, lenkų rašytojo , 76 mirties metinėms paminėti. 5 – 6 ir 9 klasių mokiniai kartu su lenkų kalbos mokytoja Ivona Šimak paruošė susitikimą “ bibliotekoje“, kur susirinkę mokiniai ir mokytojai galėjo sužinoti truputį daugiau apie Seną Daktarą, jo gyvenimą, kūrybą, paklausyti eilių, skirtų tam rašytojui ir labai geram žmogui.

Komentarai išjungti more...

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

Kovo 19 – 25 dienomis Eitminiškių pagrindinėje  mokykloje vyko akcija – veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018. Visi mokiniai ir mokytojai įsitraukė į bendrą veiklą.

Pirmadienį, kovo 19 d. kalbėjome su mokiniais apie draugystę. Priešmokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Ivona Šimak sukūrė „Gero bendravimo taisykles“. Pradinukai spalvino animacinių filmukų apie draugystę personažus ir kartu su anglų kalbos mokytoja Ana Palcevienė skaitė ir analizavo žymių žmonių mintis apie draugus. Vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo filmą apie draugystę, vėliau įvyko pokalbis šia tema.

Antradienį, kovo 20 d. priešmokyklinėje ugdymo grupėje vyko pokalbis su vaikais apie draugystę. Vaikai kalbėjo, samprotavo, diskutavo,  išsakė savo nuomonę, teikė savus pasiūlymus apie tai, kaip jie, prireikus, galėtų padėti draugui, kas galėtų padėti draugui pasijusti geriau. Vaikai laisvai kalbėjo apie savo išgyventas emocijas, iš ko jie atskiria ar žmogus linksmas, laimingas, nuliūdęs. Vieni vaidino norimas emocijas, kiti turėjo atspėti, kokį jausmą suvaidino ir paaiškinti, iš ko nusprendė kokia tai emocija. Pokalbį apibendrino vaikų piešiniai: ,,Kaip padėti draugui“. Vaikai iš pradžių piešė liūdesį išgyvenantį draugą ir siūlė išeitis, kurios padėtų jam pasijusti geriau. Vėliau nupiešė linksmą (ramų, laimingą) draugą.

Trečiadienio dienos „Veiksmo savaitės be patyčių“ veikla buvo skirta mokymui įveikti slegiančius jausmus. Vyresnių klasių mokiniai sugalvojo iškepti „džiaugsmo“ sausainukus ir jais pavaišinti mažesnius savo draugus bei mokytojus. Virtuvėje mokiniams padėjo mokytoja Ivona Šimak. Po mokyklą išsisklaidė malonus sausainių ir džiaugsmo kvapas. Visi buvo mielai nustebinti.  Priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai žaidė emocijų žaidimą, vaidino įvairias emocijas, vardijo jas. Vaikai teikė savus pasiūlymus, kaip jie galėtų sau padėti ir kas galėtų jiems padėti pasijusti geriau, kaip jiems liūdna, pikta, baisu, pasakojo, pas ką jie prašytų pagalbos namie, pas ką prireikus kreiptųsi mokykloje. Dažniausiai vardijo mamą, tėvelį, mokykloje –  pedagogą, auklėtojos padėjėją, vyresnius grupės draugus.

Ketvirtadienį, kovo 22 d. muzikos mokytoja Lucija Višnevska neformaliojo užsiėmimo metu kalbėjo su pradinių klasių mokiniais apie draugus ir jų reikšmę mums. Paaiškėjo, kad draugystė – reikalingiausias dalykas gyvenime, kad niekas nenorėtų gyventi be draugų. Buvo nuspręsta padaryti draugui dovaną – gražiausia daina. Vaikai žaidė įvairus žaidimus, dainavo daineles. Priešmokyklinės grupės vaikai vėl piešė: ,,Esu liūdnas, kai…“, ,,Esu laimingas, kai…“. Piešė ir pasakojo apie išgyventas emocijas priešmokyklinio ugdymo grupėje ir namie. Vaikai laisviau ir emocionaliau dalijosi savo gerais išgyvenimais.

Penktadienio 23 d. – veiksmo savaitės BE PATYČIŲ užbaigimas bei veiklų apibendrinimas. Per lietuvių kalbos pamoką kartu su mokytoja Gintare Latakaite  7-8 kl. mokiniai stebėjo ir vertino  „Vaikų linijos“ sukurtas socialines reklamas bei video medžiagas, kuriose kalbama apie patyčias, patyčių situacijas. Peržiūrėję video medžiagas, mokiniai diskutavo, dalinosi patirtimi apie patyčias. Įvardijo, kokie jausmai aplanko žmogų iš kurio tyčiojamasi, taip pat svarstė, ką išgyvena žmogus, kuris tyčiojasi. Mokinių atjauta matytoms situacijoms parodė, kad vaikai yra jautrūs patyčioms ir geba atpažinti situacijas, kurios menkina ar žeidžia kitą. Kad  būtų linksmiau, vaikams pasiūlyme  pažaisti žaidimą. Mokytoja Lucija Kadzevič su 5- 9kl. mokiniais kūrė plakatus su mokiniu išgyventais blogais ir gerais jausmais klasėse. Mokiniai gavo po du lapelius ir buvo paprašyti prisiminti situaciją, kai jie išgyveno nemalonius jausmus. Ant popieriaus lapų mokinių užrašyti nemalonūs išgyvenimai buvo iškart talpinami į šiukšlių dėžę, o  gerais jausmais, kaip spinduliais buvo papuošta besišypsanti saulė. Vaikai turėjo galimybę išsipasakoti apie savo jausmus. Veiklos pabaigai mokiniai turėjo sugalvoti po vieną linkėjimą savo draugams arba visai klasei, kurie buvo surinkti į „Linkėjimų šulinį“. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai savaitę ,,BE PATYČIŲ“, kartu su auklėtoja Irena Olševska, užbaigė dovanodami vyresniems mokyklos draugams savo nupieštas auksines žvaigždes su užrašytais norais ir pasiūlymais, ko tikisi iš kitų žmonių (šypsenų, pozityvaus elgesio, pagalbos…), kad mokykloje būtų visiems gera, linksma ir jauku.

Veiksmo savaitė pasibaigė, bet tikimės, kad jos atgarsiai dar ilgai liks su mumis, kad mūsų mokykla tapo dar draugiškesne, be patyčių, blogų jausmų ir liūdesio. Tikimės, kad visi mūsų mokykloje jausis gerai.

Komentarai išjungti more...

„Šviesoforas“

Kovo 15 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo saugaus eismo varžybose „Šviesoforas“. Varžybos vyko Sužionių pagrindinėje mokykloje. Mokiniai varžėsi tarp kitų mokyklų ir užėmė III vietą. Mokinius konkursui paruošė pradinių klasių mokytoja Jadvyga Mikelevič.

Komentarai išjungti more...

Smiginio finalinės varžybos

Kovo 13 d. mūsų mokykloje vyko Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų mergaičių ir berniukų smiginio finalinės varžybos. Varžybose dalyvavo mokiniai iš Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos, Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos, Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos bei Eitminiškių pagrindinės mokyklos.

Tarp mergaičių I-ąją vietą užėmė  Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla, II- ąją vietą Eitminiškių pagrindinė mokykla, III-ąją vietą Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos komanda.

Tarp berniukų I-ąją vietą užėmė Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai, II vietą Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos komanda ir III-ąją vietą Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinė mokykla.

Dėkojame atsakingam už varžybų organizavimą ir mokinių paruošimą kūno kultūros vyresn. mokytojui Leonardui Jankovskiui.

Komentarai išjungti more...

„Apkabinkime Žemę“

Minint Lietuvos Nepriklausomybės 100- metį prisijungėme prie projekto „Apkabinkime Žemę“ organizuoto renginio „Lietuva dėkoja“. Padėkojome Venesuelai, kuri 1991 m. rugsėjo 2 d. išdrįso pasakyti mūsų šaliai: „Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę ir nuo šiol tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje.“ Kovo 8 d. direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja Božena Liachovič ir geografijos mokytoja Česlava Šablinska pristatė mokyklos bendruomenei šalies geografiją, istoriją, pateikė daug įdomybių apie mažai mokiniams žinomą Venesuelą. Po pristatymo vyko nuotaikinga viktorina. Siekiant įamžinti mūsų dalyvavimą šiame renginyje mokyklos kieme padarėme nuotrauką su Venesuelos vėliava. Taip pat mokyklai Venesuelos sostinėje Colegio San Ignasio de Loyola, Caracas išsiuntėme laišką su padėkos žodžiais ir mūsų nuotrauką.

Komentarai išjungti more...

„Poezijos šventė“

Tradiciškai mokykloje vyko skaitovų konkursas „Poezijos šventė”. Konkurso laimėtojai David Mikelevičius, Karol Kadzevič ir Dominykas Vadaniukas atstovavo mūsų mokyklą kitame konkurso etape, kuris vyko Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje.

Komentarai išjungti more...

 • Kalendorius

  2018 Kovas
  P A T K P Š S
  « Vas   Bal »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress