Archive for Birželis, 2017

Projektas „Piątka z Wileńszczyzny”

Eitminiškių pagrindinė mokykla birželio 7 – 11 d. dalyvavo projekte „Piątka z Wileńszczyzny”, kurį inicijavo asociacija Tragutt.org. Aštuonių mokinių grupė su palydove – Božena Lachovič turėjo galimybę įdomiai praleisti laisvalaikį ir tuo pačiu metu, gilinti savo žinias apie Lenkiją.

Lenkijoje mokslo metai dar nesibaigė, todėl mūsų mokiniai su naujais draugais, VIb pagrindinės mokyklos klase Lagove (Łęgowo),  dvi dienas lankė mokykloje vykstančius užsiėmimus. Tos valandos mokykloje mokiniams praėjo labai greitai, vaikai dalyvavo dailės, informacinių technologijų ir sporto užsiėmimuose. Po pietų laukė įdomi programa, kuri buvo įgyvendinta kartu su mokiniais iš Vislaukės pagrindinės mokyklos. Pirmasis susitikimas vyko prie baidarių prieplaukos prie Juškovo. Mokiniai turėjo galimybę baidarėmis plaukti per Radunios upę, vaikai buvo globojami ir saugomi mūsų grupės koordinatoriaus Lukaszo Sulewskio.  Belaukiant prie ugniavietės, atvyko Pruszcz Gdański seniūnė – Magdalena Kołodziejczak.

Kitą dieną, po užsiėmimų mokykloje, vyko kelionė į Gdanską laivu. Miesto kraštovaizdis ir architektūra, žiūrint iš laivo denio, padarė didelį įspūdį visiems be išimties. Šeštadienį, birželio 9d., buvo laisva diena nuo užsiėmimų mokykloje, tad nuvykome aplankyti Gdansko, žavėjomės vertinga architektūra, miesto paveldu bei, žinoma, iš Šv. Marijos bazilikos bokšto atsiveriančia panorama.

Laikas prabėgo labai greitai. Sekmadienį, birželio 11 d., visos Vilniaus krašto grupės susitiko Gdynėje. Praleidome keletą valandų EXPERYMENT mokslo centre. Visi, nepriklausomai nuo amžiaus, rado kažką įdomaus sau.

Po skanių pietų, atėjo laikas atsisveikinti. Su didelėmis emocijomis grįžome į Lietuvą. Dėkojame organizacijai Tragutt.org, visiems rėmėjams ir šeimoms, kurios priėmė mūsų mokinius į savo namus, rūpinosi mumis mūsų viešnagės metu. Esame labai dėkingi mūsų koordinatoriui Lukaszui Sulewskiui už mūsų grupės priežiūra, kuris ilgai išliks mūsų širdyse.

Komentarai išjungti more...

Koncertas Sužionyse

Birželio 3-iąją daugiafunkciniame kultūros centre Sužionyse,  buvo surengtas koncertas, skirtas Tarptautinei vaikų dienai paminėti. Šiame koncerte dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai, kurie pristatė savo programą, kurią buvo paruošę projektui „ Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka stebuklus pasakoja“. Stebėtojai turėjo galimybę pasivaišinti kibinais, kuriuos patys mokiniai iškepė, taip pat, mokiniai supažindino su Karaimų tauta, tradicijomis, buvo šokami liaudies šokiai, suvaidinta scena iš pasakos „Calineczka“. Galiausiai,  Sužionių daugiafunkcinio kultūros centro administratoriui Ivanui Špakovui buvo įteiktas vienas iš mūsų projekto rezultatų – giesmių ir liaudies dainų giesmynas bei receptų knygą „ Kaip gamino močiutė“.

Komentarai išjungti more...

Lenkų – lietuvių diena mokykloje.

Gegužės 30d. mūsų mokykloje vyko projekto „Pasaka moko, pasaka kalba, pasaka stebuklus pasakoja“ apžvalga. Šią dieną suorganizavome lenkų – lietuvių dieną, kurios metu mokiniai, dalyvavę projekte,  mokė kitus gaminti „rusiškus pyragus“, kepti kibinus, mokė šokti krakoviaką, taip pat, parodė kelias scenas iš statytų pasakų, kurių išmoko viešnagės metu Lenkų kultūros namuose. Susirinkusiems svečiams parodėme filmukus, kurtus viso projekto metu.

Komentarai išjungti more...

Renginys skirtas Teofiliui Matulioniui

Šių metų gegužės 31 dieną Eitminiškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys skirtas Dievo tarnui Teofiliui Matulioniui. Šį renginį organizavo tikybos mokytojas Andžej Aškelovič. Multimedijų pagalba buvo pristatyta arkivyskupo veiklą ir kankinystė. Vėliau mokiniai turėjo galimybę susipažinti su dokumentiniu filmu „Žvilgsnis į arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimą“. Šio renginio metu mokiniai buvo pakviesti į arkivyskupo beatifikacijos iškilmes, kurios vyks birželio 25 dieną Vilniaus Katedros aikštėje.

Komentarai išjungti more...

 • Kalendorius

  2017 Birželis
  P A T K P Š S
  « Geg   Rgp »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress