Birželio 2 dieną Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinėje mokykloje siekiant paminėti  75-ąsias pirmųjų trėmimų metines, buvo organizuota pilietinė iniciatyva „Vilties angelas“. Renginyje dalyvavo 6 – 10 klasių mokiniai ir mokytojai.  Istorijos mokytoja, Božena Liachovič, papasakojo dalyviams apie istorinius įvykius susijusius su  žmonių trėmimu iš Lietuvos, priminė mokiniams, kad šiemet 75 – tosios pirmųjų trėmimų metinės. Mokiniai buvo paskatinti pasidomėti savo giminaičių, nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos, istorijomis.

Kartu su mokytojais mokiniai paruošė iš popieriaus angelus-šių metų minėjimo simbolį, kurie buvo įsmeigti į gėlyną prie mokyklos. Tylos minute buvo pagerbti visi, kurie negrįžo į Lietuvą.