Archive for Vasaris, 2012

IN MEMORIAM POETUI IR MOKYTOJUI ALBERTUI SKYRELIUI

Giria už girios, saulė už saulės

Šūkaus ir žėrės-

Jau kad aš eisiu tolimą kelią

Anapus žvaigždės…

Į tolimąjį Amžinybės kelią staiga, nelauktai šaltą vasario dieną išėjo Poetas, Mokytojas Albertas Skyrelis. Likimo deivės skaičiavo tik 77-uosius metus…

A. Skyrelis gimė 1936m. sausio 2 d. Švenčionių r. Puotiškės k.. Jo jaunystė ten ir brendo.  Adutiškyje 1956m. baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus pedagoginį institutą. 1961m. pradėjo pedagogo darbą Eitminiškių vidurinėje (vėliau pagrindinėje) mokykloje lietuvių kalbos mokytoju.

Poetas, satyrikas, vertėjas pašventė savo gyvenimą mokiniams ir kūrybai. Išleido ne vieną savo kūrybos knygą, buvo jaunų poetų pagalbininkas, vertinantis lietuviško žodžio skambumą. Alberto kūryboje subtiliai skamba žodis, paprastumas, meilė gamtai ir žmogui … Savo nuoširdumu tiesiog negalėjo nejaudinti skaitytojo.

Liko pradėti darbai, nebaigtos įgyvendinti svajonės.

Užgeso danguje A. Skyrelio žvaigždelė, sustojo gyvenimą mylėjusi širdis.

Komentarai išjungti more...

Užgavėnių šventė

Antradienį, vasario 21 d. Eitminiškių pagrindinėje mokykloje įvyko tradicinė Užgavėnių šventė. Mokiniai paruošė įdomią programą, kurios dėka prisiminėme senas tradicijas. Žaidimai tęsėsi mokyklos stadione, buvo sudeginta Morė. Netrūko spurgų, blynų, ant laužo keptų dešrelių ir geros nuotaikos.

Visa mokykla šauniai linksminosi.

Komentarai išjungti more...

Svečiai iš Lenkijos

Vasario 3 dieną Eitminiškių pagrindinėje mokykloje apsilankė svečiai iš Lenkijos. Lenkų delegacijai vadovavo Lenkijos Respublikos dviejų kadencijų senatorius Wieslaw Michał Pietrzak iš Vengoževo miesto, taip pat verslininkai Zygmunt Jurewicz ir Henryk Jabłoński iš Gižycko, juos lydėjo Nemenčinės seniūnijos seniūnas Edvard Puncevič. Svečius sutiko mokyklos administracija ir mokytojai.

Buvęs Lenkijos Respublikos senatorius organizavo paramos akciją Eitminiškių pagrindinei mokyklai. Prie akcijos aktyviai prisijungė lenkų verslininkai iš Gižycko:  Zygmunt Jurewicz ir Henryk Jabłoński, kurie perdavė dovanas lenkų mokyklai Eitminiškėse. Esame dėkingi žmonėms, kurie nepabūgo 30 laipsnių šalčio ir atvyko iš taip toli.. Mokykla gavo dovanų  du naujus stacionarius kompiuterius su visais reikalingais priedais, sporto reikmenų (kamuolių),  bei puodelių valgyklai. Ypatingu akcentu tapo Lenkijos Respublikos vėliavos perdavimas.

Ši labdaros akcija yra viena iš daugiamečio bendradarbiavimo su Vengoževu pavyzdžių. Susitikimas buvo jaukus ir šiltas. Paaiškėjo, jog Zygmunt Jurewicz yra glaudžiai susijęs su Eitminiškėmis, nes iš šių vietų kilusi jo motina, tėvai sunkiais pokario metais emigravo į Lenkiją. Pono Zygmunto senelis buvo vienas iš šv. Antano bažnyčios statytojų. Bažnyčiai reikalingas stogo remontas, o tam reikalingos nemažos lėšos. Ponas Zygmunt svarsto galimybę finansiškai paremti bažnyčios stogo renovaciją ir taip padėti vietos bendruomenei išsaugoti savo šventyklą.

Eitminiškių pagrindinės mokyklos pedagogų kolektyvas, tėvai bei mokiniai dėkoja visiems rėmėjams už pagalbą mokyklai.

Komentarai išjungti more...

 • Kalendorius

  2012 Vasaris
  P A T K P Š S
  « Gru   Bal »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829  
 • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress