Lapkričio 18-26 d. jau penkioliktą kartą rengiama Europos atliekų mažinimo savaitė.

E A M S metu visoje Europoje organizuojami renginiai susiję su „3R” principu – mažinti (reduce), pakartotinai panaudoti (reuse), perdirbti (recycle), kuris yra vienas iš tvaraus vystymosi ramsčių. Europos gyventojai išmeta milijardus tonų atliekų. Manoma, kad vienas Lietuvos gyventojas (2022 m. duomenys) per metus išmeta apie 483 kg atliekų, iš kurių 171 kg sudaro maisto produktai.

Lapkričio 22 d. 7-10 klasių mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo mokymuose „Žinau daugiau – atliekų mažiau!”, kuriuos kartu organizavo Vilniaus rajonas ir organizacija „Žaliasis taškas”. Po glaustos paskaitos apie atliekų perdirbimą mokiniai dalyvavo konkurse. Sužinojome daug naujo, pavyzdžiui, kad, norėdama pagaminti vieną porą kojinių, bendrovė „Ūkai” perdirba 50 plastikinių butelių, randamų jūrose ir vandenynuose; arba perdirbus toną plastikinių butelių galima pagaminti tiek energijos, kad jos pakaktų buičiai dviem žmonėms ištisus metus.

Mūsų mokyklos bendruomenė nuolat stengiasi didinti informuotumą apie atliekų rūšiavimą įgyvendindama projektus, organizuodama renginius, akcijas ir diskusijas.

Žemės ateitis yra mūsų rankose!

Biologijos mokytoja metodininkė

Regina Komar