2022-uosius metus Lenkijos Respublikos Seimas paskelbė Józefo Mackiewicziaus metais. Lenkijos Respublikos ambasados ​​Vilniuje Konsulinis ir Lenkų išeivijos skyrius pradėjo naują edukacinį projektą, kurio dėka rašytojo kūryba bus geriau žinoma Lietuvos mokiniams. Vyksta nemokami užsiėmimai, kurių metu mokiniai turi galimybę apsilankyti Józefo Mackiewicziaus namuose Juodšiliuose ir susipažinti su rašytojo biografija bei kūryba. Gegužės 24 d. mūsų mokyklos 6-10 klasių mokiniai dalyvavo Józefui Mackiewicziui skirtose pamokose, kurios vyko jo namuose, Juodšiliuose. Pamokas vedė Ilona Lewandovska – istorikė, žurnalistė ir pedagogė.

„Jozefo Mackiewicziaus namai Juodšiliuose – ypatinga vieta, kur jis ne tik kūrė, bet ir vėliau patyrė savo darbuose aprašytus įvykius. Būtent šiuo laikotarpiu Mackiewiczius išvyko į Katynę, kur buvo lenkų karininkų – sovietų nusikaltimų aukų – ekshumacijos liudininku. Gyvendamas Juodšiliuose, Mackiewiczius susidūrė ir su Panerių nusikaltimu, kurį netrukus po karo aprašė šokiruojančiame tekste „Ponary-Baza“. Todėl pamokos apie Mackiewiczių buvo derinamos su apsilankymu Panerių memorialinėje ekspozicijoje, kur Lewandowska taip pat buvo mūsų gide.