Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją minime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šiais metais Gedulo ir vilties dienos minėjimo simbolis – „Gyvybės medis“.  Eitminiškių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir bandė pavaizduoti, kaip jų manymu atrodo ,,Gyvybės medis“.

Medis simbolizuoja  gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Todėl Gyvybės medį naudojome kaip simbolį – istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Per lietuvių kalbos ir istorijos pamokas mokiniai susipažino su Lietuvos istorijos tarpsniu, kuris buvo skaudus ir palietė ne vieną šeimą.