Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Švyturys. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Minint Tolerancijos dieną su mokiniais buvo aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai mokykloje, klasėje, buvo aptarti tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu. Pilietinės akcijos metu buvo pagaminti Tolerancijos Švyturiai iš popieriaus, iš plastiko, buvo piešiami įvairių švyturių piešiniai.