Archive for Lapkritis, 2018

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Komentarai išjungti more...

Mokinių išvyka į Zalavą ir Pavovėrę

Lapkričio 11 dieną Lietuvoje buvo paminėta Lenkijos nepriklausomybės atskurimo diena. Prie šių minėjimų prisijungė taip pat Vilniaus rajono Eitminiškių pagrindinė mokykla. Šią progą buvo organizuota daug renginių. Vyko atviros pamokos, iškilminga akademija ir kt.

Nuo lapkričio 12 iki 17 dienos mokykloje truko lenkų kalbos savaitė. Per šią savaitę lapkričio 14 dieną buvo organizuota išvyka Juzefo Klemenso Pilsudskio keliais. Mokiniai ir mokytojai aplankė Zalavą, kur gimė Lenkijos Maršalas, ir Pavovėrę, kur buvo pakrikštytas.

Tai buvo graži auklėjamoji pamoka, kurios tikslas – išmokyti mokinius patriotizmo ir ugdyti meilę savo gimtinei.

Tai buvo taip pat integruota lenkų kalbos, istorijos ir tikybos pamoka. Jaunimas susipažino su Lenkijos istorijos vingiais ir Juzefo Pilsudskio biografija. Religijos pamoka buvo pagrįsta pasakojimu apie Pavovėrės Šv. Kazimiero bažnyčią. Per lenkų kalbos pamoką mokiniai skaitė ištraukas iš Lenkijos Dainių kūrinių bei patriotinių dainų, kurios buvo iškaltos Zalave esančiose stelose.

Šią gražią patriotizmo pamoką organizavo lenkų kalbos mokytojos – Ivona Šimak, Lucija Kadzevič bei Božena Liachovič. Mūsų ekskursijos vadovu buvo Andžej Aškelovič – tikybos  mokytojas.

Komentarai išjungti more...

Lenkijos nepriklausomybės šimtmetis

Lapkričio 12 d. mūsų mokykloje vyko iškilminga akademija, skirta Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. 10-tos klasės mokiniai kartu su lenkų kalbos mokytoja Ivona Šimak pristatė mokyklos bendruomenei Lenkijos tautos kelią prie nepriklausomybės atkūrimo. Tai buvo graži pilietiškumo ir istorijos pamoka, susidedanti iš eilėraščių, patriotinių dainų. Buvo atliktas vienas iš gražiausių tradicinių lenkų šokių – polonezas.

Komentarai išjungti more...

Šv. Mišos arkikatedroje

Lapkričio 8 dieną mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai su mokytojais dalyvavo Vilniaus Arkikatedroje šv. Mišiose, skirtose Lenkijos nepriklausomybės šimtmečiui.

Komentarai išjungti more...

 • Kalendorius

  2018 Lapkritis
  P A T K P Š S
  « Spa   Gru »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • Copyright © 1996-2010 Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress