Gegužės 8 dieną Vilniaus rajono Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje vyko religinis konkursas „Mano siela šloviną Viešpatį“. Šiame konkurse dalyvavo mūsų mokyklos mokinės: Dominyka Lapkovska, Paulina Kadzevič, Emilia Šimak ir Gabrielė Kadzevič. Jos atsakė į daugybę klausimų apie Trakų Dievo Motiną. Kaip atlygį gegužės 15 dieną buvo organizuota pažintinė kelionė į Trakus. Senuosiuose Trakuose mūsų mokinės turėjo galimybę susipažinti su šv. Jono apaštaline seserimi (vienuole joanite), kuri papasakojo Vytauto Didžiojo gimimo istoriją ir apie savo pašaukimą. Vėliau Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje prieš stebuklingą Trakų Dievo Motinos atvaizdą išklausė šv. mišias, kurias aukojo kunigas Arūnas Kesilis, Nemenčinės Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios klebonas. Ši piligriminė kelionė buvo puiki patirtis mūsų mokinėms.

Andžej Aškelovič