Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau devintus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16 – osios paminėjimą Lietuvoje. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla prisijungė prie  siūlomos pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos laivas“.

Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos laivas. Pilietiškumo pagrindų pamokų metu buvo išaiškinta ir prisiminta  žodžio Tolerancija reikšmę, aptarta su mokiniais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, buvo prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus. Mokiniai surado ir užrašė lapeliuose žymių žmonių pasakytas mintis apie toleranciją. Su dailės mokytojos Česlovos Liachovič pagalba mokiniai iš popieriaus pagamino didelį laivą. Laivas buvo papuoštas sentencijomis apie toleranciją.