Birželio 9 d. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinėje mokykloje siekiant prisiminti ir pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones buvo organizuota pilietinė iniciatyva „Žinia Tėvynei“.

Renginyje dalyvavo 6 – 9 klasių mokiniai ir mokytojai.  Istorijos mokytoja, Božena Liachovič, papasakojo dalyviams apie istorinius įvykius susijusius su  žmonių trėmimu iš Lietuvos, priminė mokiniams, kad šiemet sukanka 70 – tosios pirmųjų trėmimų metinės. Mokiniams buvo pristatyta knyga „Lietuvos tremtiniai“, kur galima buvo susipažinti su kai kuriais dokumentais liudijančiais žmonių trėmimą, tremtinių sąrašais su vardais ir trėmimo vietų pavadinimais.

Apie tremtinių patirtus vargus mokiniams įdomiai papasakojo lietuvių kalbos mokytoja, buvusio tremtinio duktė, Inga Grinkevičiūtė.

Mokiniai parašė laiškus tremtinių vardu jų artimiesiems iš trėmimo vietos į Lietuvą ir sudėjo į vieną didelį voką. Dailės mokytoja, Česlova Liachovič, padėjo mokiniams pagaminti iš popieriaus paukščius, kurie simbolizavo ŽINIOS perdavimą iš tremties, lagerio vietų į Lietuvą. Ant paukščio sparnų buvo užrašyti žodžiai, kurie buvo svarbūs išsiųstiems iš Lietuvos žmonėms: „Į Lietuvą“, „Į namus“, „Viltis“, „Į Tėvynę“, „Žinia Tėvynei“

Su laiškais ir pagamintais popieriaus paukščiais mokiniai ir mokytojai susirinko mokyklos sporto aikštėje. Dalis laiškų buvo garsiai perskaityti. Mokiniai susmaigstė paukščius į žemę, sudėliojo užrašą „ŽINIA TĖVYNEI“. Tylos minute buvo pagerbti visi, kurie negrįžo į Lietuvą.