Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena, organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Šia proga Eitminišių pagrindinėje mokykloje  vyko 7-10 klasių mokinių rusų kalbos renginys „Protų kovos“, skirtas Kalbų dienai paminėti. Protų kovose dalyvavo 2 komandos. Komandos turėjo įveikti trys turus: I – Rusijos istorija ir geografija, II – Pasakos, III – Frazeologizmai. Dalyviai atkakliai varžėsi ir demonstravo ne tik savo žinias, bet ir turėjo galimybę pasitikrinti  ir prisiminti tai, ko išmoko. Pasibaigus kiekvienam turui, kol komisija suskaičiuodavo balus, renginio dalyviai sužinodavo visus atsakymus. Mokiniams renginys patiko, nes buvo įdomus ir prasmingas.

Renginį organizavo rusų kalbos mokytoja  metodininkė Valentina Goršanenko.