Birželio 8d. Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Gintare Latakaitė ir matematikos mokytoja Leokadija Jankovska vyko į  Valstybės pažinimo centrą ir Vilniaus Katedros požemius. Atvykus į  Valstybės pažinimo centrą mokiniai turėjo pereiti per apsaugos patikrinimo punktą, ir tik po kruopštaus patikrinimo mokiniai buvo įleisti į centro patalpą, kurioje visiems buvo išdalinti planšetiniai kompiuteriai ir ausinės, kurie tapo gidais lankantis Lietuvos šimtmečiui skirtoje parodoje. Parodoje mokiniams buvo pristatomi interaktyvūs pasakojimai apie Lietuvos šimto metų istoriją. Po parodos ekskursija toliau tęsėsi  Vilniaus Katedros požemiuose, kuriuose gidė papasakojo svarbius istorinius  įvykius reikšmingus Lietuvai bei sostinei.  Mokiniai aplankė ir mauzoliejų, kuriame yra  pastatyti trys karstai su Aleksandro, abiejų Žygimanto Augusto žmonų palaikais bei urna su kunigaikščio Vladislovo IV širdimi.           Mokiniai ekskursijos metu turėjo galimybę gyvai pamatyti tai, apie ką skaitė istorijos ir literatūros vadovėliuose.