Gegužės 5-11 dienomis Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo projekte ,, Kūrybingas jaunimas – meniškas lenkų-lietuvių dialogas“. Dešimties 7-9 klasių mokinių grupė su muzikos mokytoja Lucija Višnevska ir lenkų kalbos mokytoja Ivona Šimak turėjo progą aplankyti dar vieną miestą Lenkijoje – Ziębice. Miestą, kurio įdomi istorija ir gilios tradicijos. Projekto metu mokiniai susitiko su Zembicos miesto burmistru Antonimu Herbovskiu, Lenkijos Respublikos Seimo nare Katažina Mžyglocka bei Zembicos Švietimo skyriaus direktoriumi Andžejumi Regneriu.

Per šias kelias viešnagės dienas vaikai susipažino su medžiotojų būrelio „Lūšis“ medžiotojais, kurie papasakojo apie savo darbą. Daug naujų dalykų sužinojo apie bites svečiuodamiesi pas bitininką Robertą Stachniką. Ragavo įvairių rūšių medaus, mokėsi, kaip pagaminti žvakes iš bičių vaško. Vaikams labai patiko užsiėmimai, kuriuose Janina Lacel mokė, kaip padaryti gėles iš popieriaus, įvairių karpinių…

Taip pat vyko susitikimas su „Riterių brolija“, kurie parodė keletą kovinių veiksmų. Kiekvienas galėjo pabandyti šaudyti iš lanko, susipažinti su kitais karo atributais, ginklais.

Mokiniai dalyvavo akcijoje “Apsaugokime protėvių kapus nuo užmaršties“. Vaikai dainavo dainas apie gimtinę. Ši akcija buvo skirta norint surinkti lėšų ir taip išsaugoti protėvių kapus.

Dalyviai sužavėti viešnage gražiame mieste – Ziębice.

Ivona Šimak