1 czerwca w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach odbyła się impreza – „Święto rodziny”. Każda rodzina jest bezcennym dobrem dla dziecka, jest to miejsce, gdzie człowiek poznaje świat, wzrasta, przygotowuje się do kolejnego etapu życia. Rodzina daje nam umiejętność kochania, pomagania innym, rozumienia i współczucia. Cieszymy się z własnych sukcesów i z sukcesów swoich bliskich. Dla każdego dziecka jego rodzina jest wyjątkowa, bezcenna.

Uczniowie  klas początkowych przygotowali program świąteczny dla całej rodziny. Były recytowane wiersze, zabrzmiały piosenki dla Mamy i dla Taty, nie zabrakło też tańca. Pozdrowienia dzieci dla Mamy i Taty pełne były szczerej miłości, życzliwości, radości i ciepła.