25 maja, czwartek, długo oczekiwany dzień wyjazdu uczniów klas 4 – 8 do Druskiennik. Oba zajęcia, na które się wybierali były organizowane z ” Kulturos pasas”. Pierwszym zajęciem było Muzeum transportu, gdzie wysłuchaliśmy zajęć o historii transportu w uzdrowiskowym mieście, na czym ludzie się przemieszczali w odległych czasach historii do dziś. Zajęcia w muzeum zakończyliśmy wykonaniem samochodowego odświeżacza powietrza.

Kolejne zajęcia to orientacja w terenie. Dwie drużyny w różnych kierunkach wyruszyły na wycieczkę po mieście. Starsza grupa uczniów, słuchając poleceń wirtualnego kolegi Braina, miała do pokonania dłuższą trasę, natomiast młodsi krótszą. Zmęczeni, spoceni doszli do końca. Jednak nie był to koniec wycieczki, gdyż mieli przed sobą atrakcję „Kolejkę linową”. Kolejką unieśliśmy się nad miastem, podziwiając piękne krajobrazy. Wszyscy pełni wrażeń, zachwytu musieliśmy wyjechać w drogę powrotną.