„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”- te słowa Jarosława Iwaszkiewicza stały się mottem dzisiejszego konkursu wyrazistego czytania dla uczniów klas 9-10 ze szkół strefy niemenczyńskiej, który odbył się w  naszej szkole. Najlepsi uczniowie swoich placówek stanęli przed zadaniem przeczytania fragmentu „Innego Świata” G. H. Grudzińskiego i to im się udało. Komisja wyłoniła pięciu zwycięzców:

I miejsce- Emilia Szymak, kl.10, Szkoła Podstawowa w Jęczmieniszkach

II miejsce- Agnieszka Kowalewska, kl. IG, Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

Agnieszka Wojczan, kl. IG , Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

III miejsce – Justyna Klimantavičiūtė, kl. IIG , Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

Paulina Mackiewicz, kl. IG, Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

Mistrzowie sztuki wyrazistego czytania otrzymali honorowe dyplomy i nagrody w postaci książek, pozostali zaś uczestnicy dostali dyplomy uznania za udział i książki, które wręczyła wicedyrektor naszej szkoły  Bożena Lachowicz.

Bardzo się cieszymy, że uczniowie dbają o poprawność języka ojczystego, że chętnie biorą udział w  różnych konkursach i odnoszą zwycięstwa.

Gratulujemy dzisiejszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.