19 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach tradycyjne Jasełka. Uczniowie z różnych klas przybliżyły zebranym świąteczną atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. W szkole gościliśmy tego dnia księdza parafii jęczmieniskiej Marka Gładkiego, starostę gminy Niemenczyn Edwarda Puncewicza i przybyłych z Macierzy gości: telewizję wrocławską na czele z panią Grażyną Orłowską, Dolnośląską Kurator Oświaty panią Beatę Pawłowicz, burmistrza miasta Wołów pana Dariusza Chmurę oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Wołowa Andżelikę Zalewską i Artura Gierko. Po pięknym przedstawieniu jasełkowym dzieci, wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Nie zabrakło, oczywiście, prezentów. Nasi goście z Macierzy uczniom i dorosłym wręczyli prezenty.

Goście mieli okazję poczęstować się potrawami wigilijnymi wileńskiej kuchni. Rodacy zapewnili, że będzie to nie ostatnie spotkanie w ramach współpracy.

Wspólnota jęczmieniska serdecznie dziękuje Rodakom z Macierzy.