W dniach 21 – 23 lipca Szkołę Podstawową w Jęczmieniszkach odwiedziła 49 osobowa grupa harcerzy ze Świdnicy wraz z komendantem Piotrem Pamułą na czele. Mieli tutaj dwa noclegi w salach lekcyjnych oraz zwiedzili Wilno i okolice. Zorganizowaliśmy wieczorne ognisko z kiełbaskami, gdzie dowiedzieliśmy się od harcerzy wielu ciekawych rzeczy o tym, co robią w ciągu roku szkolnego, jak wypoczywają podczas wakacji, jakie przygody przeżywają w czasie weekendowych wypraw, zlotów i obozów.

Otrzymaliśmy też wiele prezentów dla szkoły w postaci chemii gospodarczej, kredy szkolnej, odzieży oraz papieru do drukarek i kopiarki. Za co też serdecznie dziękujemy organizatorowi akcji charytatywnej na rzecz naszej szkoły Komendantowi Hufca ZHP w Świdnicy  Piotrze Pamule, oraz sponsorom: Światowemu Związkowi Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu w Świdnicy –  prezesowi Tadeuszowi Łyżwie, Świdnickiemu Towarzystwu Partnerstwa Miast, a w szczególności  pani Róży Golak, Przedsiębiorstwu Budownictwa Ekologicznego –  prezesowi Marii Majtczak, Panu Romualdowi Nowickiemu oraz rodzicom harcerzy 29 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej i Starszoharcerskiej „Dęby” im. Andrzeja Małkowskiego jak też drużynowej 29 ŚDSH „ Dęby” – Kamili Pamule.