W dniach od 10 do 14 marca w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Języka Angielskiego. Za organizację imprezy odpowiedzialna jest nauczycielka języka angielskiego Anna Palceviene natomiast udział wzięli uczniowie klas 2 – 10.

Podstawowym celem programu było zaciekawienie uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych.

Pierwszy etap imprezy odbył się w poniedziałek, 10 marca. Na korytarzu szkolnym była wywieszona galeria zdjęć ilustrująca różne aspekty kultury Wielkiej Brytanii., gabinet klasy 1-3 został ubrany w słówka angielskie. Podczas szóstej oraz siódmej lekcji odbył się odczyt A. Palceviene  pod tytułem: „Great Britain“ (Wielka Brytania). Uczniowie klasy 10 przeczytali referaty. Społeczność szkoły obejrzała film o Wielkiej Brytanii. To była doskonała możliwość poznać głębiej brytyjskie tradycje i historię kraju.

We środę, 12 marca, uczniowie klas 2 – 10 wykonywali zadania pisemne, dzięki którym mogli wykazać się wiedzą w zakresie podstawowych umiejętności językowych.

Ostatni etap Tygodnia uwieńczony został Wiktoryną „Hello, Britain”, w której wzięli udział wszyscy uczniowie. Na zakończenie imprezy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.