19 grudnia w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach , jak co roku,odbyło się widowisko jasełkowe. Honorowym gościem imprezy był ksiądz parafii podbrzeskiej Marek Gładki oraz starosta gminy niemenczyńskiej Edward Puncewicz. Na imprezę przybyli goście z Polski: Pani Alicja Zdziarska, Prezes Stowarzyszenia „Bliżej ciebie” oraz Ryszard Flanc, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem z sekcją wolontariacką Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie pokazali nowoczesną sztukę Christiany Muller, poświeconą  Wigilii Bożego Narodzenia. Uczniowie w bardzo dostępny sposób przybliżyli widzom tajemnicę Bożego przyjścia na świat. Wszyscy zebrani – rodzice, uczniowie, nauczyciele i goście byli zachwyceni przedstawieniem dzieci, jak również przepięknym występem młodzieży z Polski.

Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia zdrowych i pogodnych świąt.