19 października w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach odbył się strefowy konkurs recytatorski KRESY -2023. Wzięli w nim udział uczniowie trzech gimnazjów: Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, Gimnazjum im. J Słowackiego w Bezdanach, Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu oraz uczniowie naszej szkoły. W konkursie wzięło udział trzydziestu recytatorów. Wszyscy zaprezentowali się doskonale.

Komisja konkursowa oceniła uczestników i wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kryteriach wiekowych:

I do lat 7

I miejsce – Dominika Szłuinska ucz. 2 kl. Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

II miejsce – Alisa Osipowicz ucz. 2 kl. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

III miejsce – Karina Mieszkuniec 2 kl. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

II 8-12 lat

I miejsce – Uljana Jonytė 3 kl. Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

II miejsce – Paulina Driukaitė 7 kl. Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

III miejsce – Karolina Bundzevič  5 kl. Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

III 13-15 lat

I miejsce – Gerda Szłuinska 7 kl. Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

II miejsce – Jemeljan Paknys 7 kl. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

III miejsce – Brigita Czaplinska G1 Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach

Wyróżnienia: Ewa Ludkevič G1 Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

Diana Purkina G2 Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

IV od 16 lat

I miejsce – Aurelija Kirkaitė G3 Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

II miejsce – Aleksandra Jačionytė G4 Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

III miejsce – Olivia Voinič G4 Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział i dzielenie się pięknem poezji.