Uczniowie klas drugiej i trzeciej zwiedzili bibliotekę we wsi Jęczmieniszki. Niektórzy już wcześniej byli tu razem z rodzicami, jednak wyprawa do miejscowej biblioteki podczas lekcji języka polskiego – to już wydarzenie!

Pani Genoefa Stankiewicz, pracownik biblioteki, już na nas czekała. Na wstępie zapoznała nas z zasadami zachowania się w bibliotece, z zasadami korzystania z książek, Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób są ustawione książki i jak najłatwiej znaleźć książkę, której poszukujesz. Potem każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie. Niektórzy zaczęli czytać już na miejscu, w bibliotece. Czas upłynął nam bardzo szybko, trzeba było wracać do szkoły. Wszyscy jednak jednogłośnie oznajmili, że odtąd będą tu częstymi gośćmi.