Kto z nas nie marzy o tym, by móc, choć na chwilę, przenieść się w magiczny i beztroski świat bajek! Taką okazję miały dzieci z grupy przedszkolnej w ciągu całego minionego tygodnia. Celem zajęć było zainteresowanie maluchów bajkami i baśniami;  rozwijanie wyobraźni dziecięcej, oraz inspirowanie ich do wyrażania treści w formie plastycznej; doskonalenie umiejętności wypowiadania się; zgodne współdziałanie w grupie. Dzieci w ciągu tego tygodnia poznały Śnieżkę i jej przyjaciół Krasnoludków; Trzech Świnek rozmawiających w języku litewskim; Brzydkiego Kaczątka, którego im było niezmiernie żal. Wraz z panią wychowawczynią Iwoną Szymak i panią Renatą mogły wypróbować swych sił w tworzeniu bohaterów tych bajek.