Marzenia to klucz do dziecięcej duszy. Postanowiliśmy  bliżej się temu przyjrzeć.  W pierwszych miesiącach tego roku wśród dzieci z przedszkoli rejonu wileńskiego został organizowany projekt „Drzewko marzeń”. Celem było dowiedzieć się, o czym marzą współczesne dzieci. Wzięło w nim udział sporo dzieci w wieku przedszkolnym. Wyniki są fascynujące! Dziewczynki i chłopcy mają podobne marzenia, okazało się dzieci marzą przede wszystkim o zabawkach, to jest najważniejsze dla nich na tym etapie życia.

Starsze dzieci więcej marzą o podróżach z całą rodziną, a także o małym braciszku lub siostrzytce.

Wyraźnie wyróżniające są marzenia młodszych dzieci o posiadaniu zwierzątka, a także marzenia  o nowych kolegach  i koleżankach.

Szanujmy marzenia dzieci – są one ich własnością.

Jak wynika z podsumowanych prac, dzieci mają różne marzenia, w zależności od tego – co posiadają, a czego jeszcze nie, albo czego im aktualnie brakuje. Tym razem okazało się że najważniejsze w tym wieku są jeszcze nowe zabawki.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i cieszymy się że byliście z nami.

„Nieszczęsliwi są ludzie wtedy, gdy w ich życiu nie zostaje miejsca dla marzeń”, John F. Kennedy