Międzynarodowy Dzień Tolerancji  z inicjatywy ONZ jest obchodzony 16 listopada. Jego celem jest podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej  na zagrożenia, jakie ze sobą niesie brak tolerancji.

Na Litwie Międzynarodowy Dzień Tolerancji  jest obchodzony od dziewięciu lat. W  tym roku symbolem Dnia Tolerancji jest okręt. Ejtminiska Szkoła Podstawowa włączyła się do akcji „Okręt Tolerancji”.

Podczas lekcji wychowania obywatelskiego było wyjaśnione drogą dyskusji znaczenie pojęcia „Tolerancja”. Uczniowie dyskutowali na temat różnych form niesprawiedliwości, rasizmu i dyskryminacji, które mają negatywny wpływ na społeczeństwo. Pod kierownictwem nauczycielki plastyki Czesławy Lachowicz uczniowie z papieru zbudowali okręt, który następnie upiększyli kartkami z sentencjami znanych ludzi o tolerancji.