Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie zaproponowała nawiązanie z Ejtminiską Szkołą Podstawową współpracę w zakresie edukacyjno – kulturalnym. 4 czerwca 2011 roku przyjaciele z Polski zorganizowali festyn, z którego dochód (5.202 zł.) został przeznaczony na wsparcie naszej szkoły.

Grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach kieruje serdeczne wyrazy wdzięczności kierownictwu, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom, uczniom i rodzicom Szkoły Podstawowej  nr. 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie akcji charytatywnej na rzecz Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom akcji, mieszkańcom za okazaną pomoc finansową dla naszej szkoły.