W minionym tygodniu (18-22 listopada) w naszej szkole odbywało się przedsięwzięcie pod nazwą „Tydzień Globalnej Edukacji”. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami, których koordynatorem była Anna Tondrik nauczycielka chemii i biologii, brali udział w konkursie „Tydzień Wyzwań”. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie szczególnej uwagi na problem zmian klimatu a w szczególności jego ociepleniu.

Wyzwania jakie postawiliśmy sobie do wykonania:

1.  Dzień bez papieru,

2. Dzień sadzenia roślin,

3. Dzień bez telefonu,

4. Dzień bez plastiku,

5. Dzień bez krzesła.

W trakcie wykonywania wszystkich wyzwań mieliśmy wesołą zabawę ponieważ np. nasze telefony pożerał telefonowy potwór, a w dzień bez papieru mogliśmy pracować bez podręcznika wykorzystując technologie informatyczne. Jednak najweselszym dniem był chyba jednak dzień bez krzesła, gdzie mieliśmy okazję pracować, grać w gry edukacyjnej w luźnej atmosferze na wygodnych poduszkach.