W dniu 8 maja w Szkole Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie odbył się konkurs religijny „Wielbi dusza moja Pana”. W tym konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły, a mianowicie Dominika Łapkowska, Paulina Kadzewicz Emilia Szymak oraz Gabrielė Radzewicz. Odpowiedziały na mnóstwo pytań o Matce Bożej Trockiej. Jako nagrodę w dniu 15 maja został zorganizowany wyjazd na wycieczkę do Trok. W Starych Trokach miały okazję poznać siostrę zakonną od Jana Apostoła (joanitkę), która opowiedziała historię narodzenia Witolda Wielkiego oraz o swoim powołaniu. Następnie w Bazylice pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Trokach przed cudownym obrazem Matki Bożej Trockiej odbyła się Msza Św., którą celebrował ksiądz Arūnas Kesilis, proboszcz kościoła pw św. Michała Archanioła w Niemenczynie. Ta pielgrzymka jest wielkim doświadczeniem dla naszych uczniów.

Andrzej Aszkiełowicz