1 grudnia pierwszoklasiści mieli ważne święto, czyli Pasowanie na ucznia. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynię Jadwigę Mikielewicz,  podczas którego zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności nabyte podczas tych pierwszych miesięcy nauki w szkole. Okazało się, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze, a także rozwiązywać różne zadania.   Wicedyrektor szkoły, Bożena Lachowicz, dokonała uroczystego pasowania na ucznia za pomocą dotknięcia olbrzymim ołówkiem pierwszaków, którzy ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej klasy i szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły, a potwierdzeniem tego faktu są pamiątkowe dyplomy wręczone uczniom pierwszej klasy. Prezenty i swe pozdrowienia przekazali pierwszakom uczniowie klas 2-4 oraz grupa przedszkolna.  Uroczystość bardzo się wszystkim podobała i na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów pierwszej klasy. Po zakończeniu imprezy wszystkich gości czekał świąteczny tort.