29 maja nasi uczniowie odwiedzili Gminę Sużany. W  Domu Wspólnoty Sużańskiej, który jest także oddziałem Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie  odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Koncert rozpoczęli najmłodsi wychowankowie Ejtminiskiej Szkoły pod kierownictwem Ireny Olszewskiej. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze, prawdziwą furorę zrobiła inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Publiczność nie żałowała oklasków dla maluchów.

Starsi uczniowie wystąpili z inscenizacją o Kopciuszku we współczesnej wersji, przygotowaną przez nauczycielkę języka rosyjskiego Żanetę Gasperowicz . Licznie zebrani widzowie z ciekawością i entuzjazmem oglądali przedstawienie.

Uwieńczeniem występu naszych uczniów były piosenki o matce, które starsze dziewczyny zaśpiewały  pod akompaniament nauczycielki muzyki Lucji Wiszniewskiej.

W drugiej części koncertu wystąpił młodzieżowy zespół artystyczny „Lady Rock” oraz kapela z Wilna „Złota jesień”.

Po zakończeniu koncertu zebrani mogli obejrzeć wystawę prac twórczych uczniów Ejtminiskiej Szkoły Podstawowej pod tytułem „Tobie Mamusiu”.