W dniach 9 – 13 listopada kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia polonistki zorganizowały różnorodne konkursy, w których uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę.
Został też uczczony dzień – 11 listopada – Dzień Niepodległości Polski. Uczniowie klasy 5 oraz wychowankowie grupy przedszkolnej przygotowali na tę okazję specjalny program.
We czwartek odbyła się wycieczka edukacyjna do Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie. W jednej z sal muzeum mieliśmy lekcję kaligrafii. Każdy z uczniów spróbował trudnej sztuki pisania gęsim piórem, stalówką. Później zaś razem z przewodnikiem Józefem Szostakowskim zwiedziliśmy muzeum.
W piątek odbył się uroczysty apel, podczas którego ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów i nagrodzono wszystkich zwycięzców.