Październik w naszej szkole był miesiącem olimpijskim, więc uczniowie klas początkowych wraz z wychowawczyniami I. Makiewicz i J. Mikielewicz dołączyli się do projektu i brali aktywny udział w zajęciach. Pierwszy tydzień miesiąca miał na celu aktywne rozpoczęcie dnia, więc uczniowie wykonywali co ranek ćwiczenia, obiegali szkołę i inne zadania. W drugim tygodniu większy nacisk był na dyskusje i rozmowy o zdrowym odżywianiu. Uczniowie wiedzą, że w codziennym jadłospisie nie musi zabraknąć warzyw i owoców. W trzecim tygodniu zwracaliśmy uwagę na otoczenie w klasie, by każdy w klasie był bezpieczny, dobrze się czuł. W tym celu przygotowaliśmy poranne powitanki. Nie mniej ważny był ostatni tydzień projektu. Uczniowie musieli ograniczyć używania telefonów i komputerów jak w domu, tak i w szkole. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplomy z udziału w projekcie.