5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Jęczmieniszkach odbył się strefowy konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” oraz Miniolimpiada z Języka Polskiego. Mury naszej szkoły powitało trzydziestu dziewięciu uczniów z pobliskich szkół: Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, Gimnazjum im. św. S. Kostki w Podbrzeziu, Szkoły-Wielofunkcyjnego Centrum w Wesołówce filii Gimnazjum im. św. S. Kostki w Podbrzeziu, Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach oraz Szkoły Podstawowej w Sużanach.

„Mistrzami ortografii” zostali: Marcin Gasperowicz kl.5, Izabela Byczek kl.6 ,Tomas Petkevičius kl. 7 ( naucz. I. Karpawicziene), Agnieszka Girdzewicz kl.6 ( naucz. A. Sudenis), i Živilė Sokolovskytė kl.7 ( naucz. I. Komar) z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie; Ariana Puncevičiūtė kl.6 (naucz. A. Bartoszko) z Gimnazjum im.św. S. Kostki w Podbrzeziu; Joanna Dacewicz kl.7 (naucz. E. Klimaszewska) z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach.

Laureatami miniolimpiady wśród klas ósmych zostali: Artur Kondratowicz (naucz. A. Maciulewicz) z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach; Beata Šileikaitė (naucz. K. Śnieżko) ze Szkoły-Wielofunkcyjnego Centrum w Wesołówce filii Gimnazjum im. św. S. Kostki w Podbrzeziu; Anastasija Kuršukaitė (naucz. A. Sudenis) z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Dominika Łapkowska (naucz. Ł. Kadzewicz) ze Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach.

W miniolimpiadzie dla klas G1-G2 zwyciężyły: Karolina Bartoszko kl.G1 (naucz. A. Bartoszko) z Gimnazjum im. św. S. Kostki w Podbrzeziu; Paulina Mackiewicz i Agnieszka Kowalewska kl.G1 (naucz. E. Klimaszewska) z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach; Monika Łosińska kl.G2 (naucz. A. Sudenis) z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Emilia Szymak kl.10 (naucz. I. Szymak) ze Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w eliminacjach rejonowych!