26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, organizowane są różne wydarzenia promujące różnorodność nauki języków, szacunek dla wszystkich języków europejskich, języków mniejszości regionalnych i narodowych. Nauka języków obcych znacznie ułatwia wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami, poznanie tradycji i kultur innych krajów. Język to nie tylko słowa, znajomość wielu języków pozwala inaczej spojrzeć na świat.

W ramach obchodów święta w naszej szkole odbył się konkurs klas 7-10 „Bitwa umysłów”. Uczniowie utworzyli dwie drużyny, które walczyły o zwycięstwo w trzech rundach: I – zadania dotyczące historii i geografii Rosji, II – Bajki ludowe i ich bohaterzy, III – frazeologizmy. Podczas rywalizacji między drużynami uczestnicy nie tylko wykazali się swoimi  umiejętnościami, ale mieli też okazję do pogłębienia swej wiedzy, powtórzenia nabytych wcześniej wiadomości. Po zakończeniu każdej rundy, podczas gdy komisja liczyła punkty, uczestnicy poznawali wszystkie odpowiedzi. Zajęcie wszystkim się podobało, ponieważ było ciekawe i pożyteczne.

Imprezę przygotowała nauczyciel metodyk języka rosyjskiego Walentyna Gorszanienko