23 kwietnia w naszej szkole mieliśmy zaszczyt organizowania święta języka polskiego, a mianowicie rejonowego konkursu ortograficznego „ Mistrz Ortografii“ i rejonowej Miniolimpiady Języka Polskiego.

Mury naszej placówki powitało 76 uczestników oraz ich nauczyciele. Na uroczystość przybyła główny specjalista Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Janina Klimaszewska.

Święto mowy ojczystej rozpoczęła wicedyrektor szkoły Bożena Lachowicz, która powitała wszystkich gości i życzyła powodzenia w eliminacjach pisemnych. Następnie  nasi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, który w tym roku był poświęcony 20. rocznicy śmierci Z. Herberta. W programie wystąpił sam poeta ( uczeń 10 klasy), który przedstawił swą biografię, przeplataną  wierszami i piosenką.

Głos zabrała również kurator języka polskiego Janina Klimaszewska, która zachęcała uczestników zmagań rejonowych być krzewicielami polskości, mieć odwagę do pielęgnowania tradycji polskich. Pani kurator przedstawiła członków komisji na czele z nauczyciel metodyk Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie Ireną Karpawiczienie.

Nad przebiegiem uroczystości, rejestracją, opieką nad gośćmi czuwali i służyli wsparciem wicedyrektor szkoły, polonistki Iwona Szymak i Łucja Kadzewicz, a także inni nauczyciele oraz uczniowie klas starszych.