7 grudnia gościliśmy w naszej szkole przyjaciół z Polski. W ramach akcji „Mikołajkowa paczka dla Polaków na Wileńszczyźnie”, przybyli jej organizatorzy z miasta Bydgoszcz. Inicjatorką akcji jest Ewa Jędrzejczak-Taranek, nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej nr. 35. Wśród delegacji była też prawnuczka założyciela pierwszej szkoły początkowej, która działała w naszej miejscowości we wsi Sobole, to Beata Paprocka – nauczycielka religii w liceum, z Zespołu Szkół nr. 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków. Pani Beata złożyła propozycję nawiązania współpracy obu szkół.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki muzyki przywitali gości króciutkim koncertem. Grupa przedszkolna również piosenką przywitała gości. Każdy uczeń został obdarowany bogatą paczką słodyczy.

Jesteśmy wdzięczni Rodakom z Polski za okazaną pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.