11 maja – mamy już piąty dzień projektu. Tego dnia uczniowie musieli wykazać swą kreatywność, ponieważ przed nimi stanęło zadanie twórcze. Należało wymyśleć okoliczności powstania wybranej potrawy narodowej. Grupa młodzieży naszej szkoły ułożyła historię powstania dania karaimskiego – „kibinów”, zaś grupa z Polski przedstawiła wymyśloną historię o „pierogach ruskich”.

Po południu uczestnicy projektu przybyli do naszej szkoły, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne. W kuchni szkolnej przez uczniów zostały przygotowane oba dania – „kibiny” i „ruskie pierogi”. Obie grupy wymieniły się przepisami. Na degustację potraw zaproszeni byli – dyrektor szkoły Regina Kutysz i starosta gminy Niemenczyn Edward Puncewicz.