Realizacja projektu odbywa się według programu. Czwarty dzień się rozpoczął od gry aktywizującej „Tratwa”.

Każda grupa przedstawiła inscenizację wybranej bajki, przekazywanej przez pokolenia, zasłyszanej od najstarszych. Grupa z Polski pokazała inscenizację bajki o kogutku , zaś grupa uczniów z naszej szkoły inscenizację bajki „Rzepka”.

Prawdziwą frajdą były zabawy grupowe naszych dziadków: „ Pomidor”, „ Krowa”, „ Ślepa kura” i „ Ali Baba”.

Po południu każda z grup przedstawiła zwyczaje wybranej grupy etnicznej i pokazała inscenizację krótkiej bajki z morałem o ich życiu. Uczniowie Ejtminiskiej szkoły pokazali obrazy z życia Karaimów, grupa polska – z życia Łemków.

Wieczorem odbyły się warsztaty „Wspólne korzenie drzewa”. Uczniowie szukali podobieństwa w naszych kulturach, analizując przedstawione bajki, zabawy oraz scenki rodzajowe.