Uczniowie grupy przedszkolnej oraz klas początkowych wzieli udzial w projekcie „Dzień Kaszy“, który był koprdynowany przez Irenę Olszewską. Gościła u nas na zajęciach u najmlodszych Pani Rima Malkovskienė – specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, która opowiadała o tym, że od dawna ludzie jedzą kasze, które dodają sił, są zdrowe, ponieważ zawierają potrzebne składniki odżywcze oraz witaminy. Kasze – to również wartościowe przekąski między podstawowymi posiłkami. Dzieci poznały znaczenie zdrowego odżywiania.Przed posiłkiem dzieci z panią Rimą opierając się na przyszykowane ilustracje tematyczne, ćwiczyły prawidłowe ruchy paluszków i dłoni potrzebne przy myciu rąk. Dzieci utrwaliły swe umiejętności mycia rąk w łazience przed zasiadaniem do stołu. Potem dzieci smakowały kaszę owsianą, sprezentowaną na ten dzień przez ,,Malsena“, którą zaparzyć pomogła pani Rima jak też nauczycielki tych klas.