26 stycznia w Ejtminiskiej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka – bardzo ważnych osób w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu uczniowie klas początkowych i dzieci z grupy przedszkolnej wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, Iloną Makiewicz, Jadwigą Mikielewicz i Ireną Olszewską, przygotowały dla Babć Dziadków program artystyczny. Dzieci  w formie wierszy, piosenek i krótkich inscenizacji złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia. Goście obdarzyły małych aktorów głośnymi brawami. Wnuki natomiast dla swoich ukochanych Babć i Dziadków wręczyły własnoręcznie wykonane laurki .

Potem na wszystkich czekała niezwykle wesoła zabawa i tańce. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Święto uwieńczyło wspólne śpiewanie piosenek z czasów młodości babci i dziadka. Dzieci wesoło spędziły czas bawiąc się w niecodzienne gry i zabawy.
Celem zorganizowania uroczystości było zachęcenie dzieci do stworzenia czegoś pięknego, aby pokazać swoją miłość do swoich babć i dziadków, podtrzymywać ciągły kontakt z bliskimi. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków!