Dzisiaj, 21 marca, odbyła się impreza poświęcona „Dniu Ziemi”.

Święto to organizowały starszy nauczyciel geografii Irena Jančiauskienė oraz nauczyciel biologii Anna Tondrik. W grach, zabawach i konkursach wzięli udział uczniowie klas 5 – 10. Na początku zapoznali się z ideą, historią Dnia Ziemi na Litwie i w świecie. Dzieciom została przybliżona postać znanego litewskiego przyrodnika Tadasa Ivanauskasa.

Następnym punktem programu był konkurs ekologiczny. Inną atrakcją było „Małe laboratorium biologiczne”, w którym uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia. Z kolei układały puzzle i rozwiązywały test „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Dodatkowo uzupełniały mapę świata o rozmieszczeniu zwierząt pod tytułem: „Gdzie mieszka jaki zwierz”.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz filmu przyrodniczego „Niezwykłe miejsca”.

Dzisiejszy dzień był okazją dla uczniów poznać przedmioty przyrodnicze z innej, ciekawej strony.