13 kwietnia w Jęczmieniskiej Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie absolwentów Jęczmieniskiej Szkoły Średniej. Szkoła zaprosiła też nauczycieli, którzy w swoim czasie tu pracowali. Imprezę uświetnili swoim pobytem goście z Polski: burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Regina Kutysz prezentacją: „Ejtminiska Szkoła Podstawowa – wczoraj i dziś”.  W ten sposób zebrani mogli głębiej poznać dzieje szkoły w Jęczmieniskach oraz obejrzeć zdjęcia sprzed lat, na których byli absolwenci rozpoznawali siebie i swoich nauczycieli. Później goście mieli okazję wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu uczniów. Po zakończeniu występu głos zabrali absolwenci. Historie odległe i bliskie, wydarzenia wpisane w scenariusz życia każdego z absolwentów długo rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu.
W drugiej części spotkania dawni uczniowie mieli okazję zwiedzili rozbudowaną i wyremontowaną szkołę. Była to dobra okazja do pokazania, ile w szkole dokonało się zmian, jak bardzo szkoła się zmieniła.
Spotkanie upłynęło w przyjemnej i radosnej atmosferze.

Spotkanie upłynęło w przyjemnej i radosnej atmosferze.