Atrakcyjne wakacje w tym roku miały dzieci z gminy Niemenczyńskiej. W dniach od 14 do 26 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z okolic Niemenczyna wraz z opiekunami przebywała na obozie harcerskim w Polsce w Pobierowie. Część tych dzieci pobiera naukę w Szkole Podstawowej w Ejtminiszkach. Pobyt dzieci nad morzem w Pobierowie został opłacony przez Senat RP. Przygotowanie obozu oraz dodatkowe atrakcje wzięła na siebie komenda Hufca ZHP Ząbkowice Śląskie.

Uczestnicy mieli zorganizowany atrakcyjny pobyt na polu namiotowym w Pobierowie. W ciągu całego pobytu grupa korzystała z kąpieli w morzu. Codziennie zaś, przez instruktorów Hufca ZHP Ząbkowice Śląskie, były organizowane zajęcia na terenie obozu, takie jak np. wspinanie po ściance, olimpiada sportowa, gry terenowe, chrzest obozowy itp. Szczególną atrakcję stanowiły wycieczki do Trzęsacza, Międzyzdrojów, Wolina i Wolińskiego Parku Narodowego oraz Kołobrzegu.

Wakacje stały się dla dzieci, przebywających w Polsce na obozie harcerskim, wyjątkowym wydarzeniem. Jest to tym bardziej ważne, że dla większości był to pierwszy wyjazd zagraniczny. Podczas dwutygodniowego pobytu zawiązały się nowe znajomości, które być może przerosną w prawdziwą przyjaźń.