„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały.”

Ze względu na panującą pandemię w tym roku trochę inaczej wyglądały obchody Dnia Niepodległości Polski. Nie było uroczystych apeli, montaży słowno-muzycznych, koncertów…

Z okazji 11 listopada-Dnia Niepodległości Polski wychowankowie grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach zapoznały się z historią Polski, jej symbolami. Podczas zajęć maluchy wyklejały godło –białego orła, słowo „POLSKA” w barwach flagi narodowej, przez co nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat Macierzy, ale też ćwiczyły małą motorykę (kręcenie kulek z bibuły) i utrwaliły znane już literki. Maluchy wysłuchały hymnu Rzeczypospolitej Polski, starsi chłopcy deklamowali wiersz W. Bełzy „Katechizm małego dziecka”. Dziecięce prace zostały umieszczone w gazetce szkolnej, która odzwierciedliła to wielkie święto wszystkich Polaków na całym świecie.

Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni grupy przedszkolnej Iwona Szymak.